Eylül 16, 2016

Yok Artık Dedim Denedim

Aşağıdaki bilgiler son zamanlarda birçok ürününü denediğim LR markasının MSM Vücut Jeli hakkında.Kulaga tuaf geliyo ama hem eklem ağrısında kullanabiliyor hem cilt lekelerinde.Cilt lekesi için daha önce halama önermiştim çok memnun kalmıştı.Ama bel fıtıgı ve eklem ağrılarını duyunca şaşırmadım desem yalan olur.Benim de bel fıtığı başlangıcım var ciddi anlamda tutulmalar yaşıyorum.Eğilince kalkamıyorum ,külhanbeyi gibi yürüyorum.Bu jeli duyunca sipariş vermek için can attım cumartesi günü kargom geldi ve başladım sürmeye ,ilk günden ciddi anlamda rahatladım.Bayram tatilinde de biraz yüzdüm belimdeki o beni kısıtlayan ağrılar ,tutulmalar ciddi anlamda azaldı.Neymiş bu Msm mevzuu bakalım.

İçerisindeki aloevera sayesinde yoğun bir nemlendirici olmasının yanısıra, hem eklem ağrılarında, hem de cilt lekerinin giderilmesinde kullanılıyor. Bunları nasıl yaptığını anlamak için içeriğindeki maddelere bakmak lazım.

MSM, “Methyl-Sulfonyl-Methan” kelimesinin açılımı olup, canlı organizmada daha çok eklem sıvısında bulunan bir kükürt bileşenidir. Cildimize melanin pigmentleri renk verir. MSM, işte bu melaninin üretim yolunu değiştirir. Eumelanin (koyu renk pigmentler) yerine, pheomelanin (sarı renk pigmentler) üretimini hızlandırarak cildinizdeki koyu renk bölgelerin açılmasına yardım eder.

Jelin içinde bulunan ve hiperpigmantasyon özelliği olan bir başka içerik ise ayı üzümü. Bu içerik tek başına kullanıldığında ten rengini etkili bir biçimde beyazlatabilir. Bu özelliği yüzünden kozmetik ürünlerinde diğer içeriklerle birlikte kullanılır.

Gelelim eklem ağrılarına. MSM,glukozamin adı verilen ve kas dokusu, bağ dokusu, eklemlerin yapısında bulunan bu maddenin yapımında ihtiyaç duyulan sülfüre kaynak oluşturur. Buna yardımcı olan ve ağrılarda etkili olan diğer bir içerik isesöğüt kabuğu özü. İçerisindeki salisin sayesinde aspirin etkisi olan bu bitki; yıllardır (özellikle Çin ve Avrupa’da) sırt ağrıları, eklem ağrıları, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılıyor.

Kısacası MSM, sıradan bir vücut jelinin çok ötesinde ve çok yönlü bir jel. Sivilce izleri, güneş veya doğum lekelerine karşı kullanabileceğiniz gibi, dizler gibi eklem ağrısının çok olduğu yerlerde ağrıyı hafifletmek için uzun süreli kullanıma uygundur.
Tavsiye ederim.Kullanmadım ve memnun kaldım.